„Baltic 7 cup“ regbio-7 turnyre – repeticijos ateities kovoms

Lietuvos regbininkai savaitgalį (2014 11 15/16) turėjo progą prisiminti varžybų skonį, o treneriai – įvertinti perspektyviausių šalies žaidėjų galimybes.

Kaune vykusiame regbio-7 turnyre „Baltic 7 cup“ dalyvavo šešios vyrų ir trys moterų komandos. Šiame turnyre dalyvavo iš pietinės Lietuvos dalies miestų sudaryto vyrų regbio-7 rinktinė, taip pat šalies jaunimo (iki 19 metų) ir jaunių (iki 17 metų) nacionalinės komandos.

Suaugusiųjų rinktinė pateisino favoritės vardą ir iškovojo nugalėtojos taurę. Finale rezultatu 30:15 nugalėta Kauno „Ąžuolo„ ekipa. Trečioji vieta atiteko svečiams iš Baltarusijos, kurie mažajame finale 30:5 įveikė KTU regbininkus. „Turnyras naudingas tuo, kad jame galima buvo pamatyti, kaip žaidžia skirtingo amžiaus grupių būsimų rinktinių kandidatai. Šeštadienį su jais modeliavome pagrindinius puolimo principus, o sekmadienį bandėme juos įgyvendinti rungtyniaudami. Yra žaidėjų, kurie tikrai pretenduoja į skirtingo amžiaus grupių Lietuvos rinktines“, – pasakojo vienas turnyro organizatorių ir vyrų regbio-7 rinktinės treneris Sigitas Kukulskis. Moterų turnyre nugalėjo Kauno „Ąžuolo“ komanda. Antrąją vietą užėmė Marijampolės ŽSM, trečiąją – Klaipėdos ekipa. Taip pat buvo renkami geriausi kiekvienos komandos žaidėjai. Jais tapo Eisvina Kučinskaitė („Ąžuolas”), Gintarė Puzaraitė (ŽSM), Gintarė Jankutė (Klaipėdos Kovas – Baltic Pallets), Dainius Žepnickas (U-17), Tomas Kurila (U-19), Domantas Bagužis (Lietuvos rinktinė), Dimitri Šabicko (Baltarusija), Giedrius Narakas (“Ąžuolas”).

„Lietuvos regbio federacijos tikslas yra atrinkti pačius perspektyviausius Lietuvos regbininkus ir sudaryti sąlygas jiems tobulėti“, – pridūrė S.Kukulskis. Lietuviams „Baltic 7 cup“ turnyras yra pasiruošimo dalis kitų metų kovoms Europos fronte. Lietuvos vyrų rinktinė kitąmet dalyvaus Europos „Grand Prix“ diviziono turnyre ir kovos dėl patekimo į olimpines žaidynės, o moterų komanda pirmą kartą dalyvaus antrajame pagal pajėgumą Europos A divizione.