Lietuvos studentų regbio-7 ture žaidė ir Klaipėdos Kovas – Baltic Pallets žaidėjai

Saulėtą ketvirtadienį (2014 10 30) Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvos universitetų regbio-7 čempionato etapas – „Peugeot“ turas.

Susijungus Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) ir Lietuvos edukologijos (LEU) universitetų ekipoms (vienas iš “Klaipėdos Kovas – Baltic Pallets” žaidėjų atstovavo jungtinę komandą – M.Girdvainis, kuris žaidė rezultatyviai ir užtikraintai viso turo metu).Pirmajame ture viso varžėsi šešios komandos.

Favoritės vardą pateisino Šiaulių universiteto (ŠU) komanda. Lietuvos rinktinių narių savo sudėtyje turintys šiauliečiai nesunkiai pateko į pusfinalį, o jame 52:5 sutriuškino Mykolo Riomerio universitetą (MRU). Kitame pusfinalyje Lietuvos sporto universitetas (LSU) Kauno derbyje 27:14 nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus.

Finale LSU bandė mesti iššūkį ŠU ekipai ir kai kuriuose epizoduose niekuo nenusileisdavo savo varžovams. Bet klaidų neatleisdavę ŠU studentai įrodė savo pranašumą ir šventė pergalę 38:12. „Labai gerai, kad rengiamas toks čempionatas. Jau seniau reikėjo jį organizuoti, nes universitetuose mokosi daug regbininkų, o regbis-7 yra tokia sporto šaka, kur nebūtina būti regbio žaidėju, kad galėtum pabandyti sudalyvauti. Pergalės tikėjomės, galbūt laukėme kiek didesnio pasipriešinimo iš Vilniaus ir Kauno universitetų“, – įspūdžiais dalinosi vienas iš ŠU komandos trenerių Žygimantas Radžius. Vilniaus regbio akademijoje dirbantis specialistas iš Pietų Afrikos Siyabulela Mlalande turėjo specialią užduotį – jam reikėjo išrinkti geriausius turnyro žaidėjus. Geriausiu čempionato žaidėju pripažintas ŠU narys Ignas Jankaitis, geriausiu trijų ketvirčių (vėjerio) pozicijos žaidėju tapo Justinas Šernas (KTU), grumtynių – Dovydas Makarovas (VGTU-LEU). Savo komandose naudingiausiais pripažinti I.Jankaitis, Domantas Tautkus (LSU), J.Šernas, Ričardas Dobrovolskis (MRU), Albertas Paškevičius (ISM) ir D. Makarovas. Dar vieną prizą už efektingą žaidimą S.Mlalande įteikė ŠU nariui Vytarui Bloškiui. „Smagu susigrumti su kitais studentais. Džiugu matyti tiek daug dalyvių, tarp jų ir pirmą-antrą kartą regbio kamuolį laikančius žmones. Čempionato pradžia buvo lengvesnė nei tikėjomės, bet finale varžovai parodė, kad gali kovoti, parodė charakterį, todėl buvo geras mačas“, – po varžybų kalbėjo vienas ŠU ekipos lyderių, Lietuvos regbio rinktinių narys V.Bloškys.

Mažajame finale – Trečioji vieta atiteko KTU komandai, kuri po atkaklios kovos įveikė MRU regbininkus.(Vienas iš “Klaipėdos Kovas – Baltic Pallets” žaidėjų atstovavo MRU komandą – S.Banys, po pirmojo susitikimo gavęs kojos traumą, dar atžaidė kelias varžybas, tačiau mažajame finale, po skilusio blauzdikaulio, aikštėje nepasirodė.)

 Antrasis čempionato etapas bus rengiamas 2015 metų pavasarį.

Foto galerija: NUOTRAUKOS

Daugiau: http://www.sportas.lt/straipsnis/lietuvos-studentu-regbio-7-tura-vilniuje-laimejo-siauliu-universitetas-62492?category=61?utm_source=copy&utm_medium=txt&utm_campaign=copy-txt

News Reporter