“Klaipėdos kovas – Baltic pallets” treneriai sėmėsi patirties iš Prancūzijos regbio-7 specialisto

Šiauliuose, sporto mokyklos „Klevas“ bazėje vyko „Level 1“ trenerių kvalifikacijos kėlimo kursai, kuriuos vedė svečias iš Prancūzijos Malickas Tcha-Tchibara. Ne vienerius metus aukščiausiu lygiu regbį žaidęs, nuo 1998 metų trenerio karjerą pradėjęs vyras pastaruosius kelerius metus ėmėsi kiek kitokios veiklos. Jis pradėjo mokyti regbio trenerius.

Dvi dienas trukusių mokymų, kurie buvo surengti bendradarbiaujant ir vystant „Olympic Solidarity“ programą metu, svečias dėstė ne tik teoriją, tačiau kad dalyviams viskas būtų dar aiškiau rodė vaizdinę medžiagą ir netgi įgytas žinias išbandė stadione.

„Malickas į Lietuvą atvyko atsižvelgiant į jo patirtį ir Lietuvos trenerių lygį. Po kiekvienų kursų, lektoriai grįžę pateikia ataskaitą. Vėliau atsižvelgiant į ataskaitos rezultatus, kitiems mokymams yra atsiunčiami tam tikri specialistai. Šį kartą buvo surengti regbio-7 mokymai, kadangi šiuo metu siekiama išugdyti gerus regbio-7 specialistus. Daugelis Lietuvoje dirbančių trenerių yra puikūs regbio-15 specialistai, tačiau jiems trūksta žinių dirbant su regbio-7 komandomis. Į Olimpines žaidynes patenka tik regbis-7, todėl ir stengiamasi kuo labiau plėtoti šią sritį“,- pasakojo Lietuvos regbio federacijos atstovas, šių mokymų koordinatorius “Klaipėdos kovas – Baltic pallets” komandos narys, Simas Banys.

Mokymuose dalyvavę treneriai teigia, kad svečias sužinojo daug naujo.

„Pirmą dieną daugiau analizavome atakos subtilybes, o antrą dieną gynybą. Lektorius pasakojo kaip reikia organizuoti ataką, kaip dirbti gynyboje, kokius žaidėjus reikėtų pasirinkti tam tikrose situacijose. Po kiekvienos dalies mes žiūrėdavome video. Pirmą dieną į lauką ėjome vieną kartą, antrą dieną lauke jau dirbome du kartus. Malickas duodavo užduotis, kurių metu patys turėjome paruošti sistemą, kaip mūsų nuomone reikia suorganizuoti ataką. Dirbome grupelėse po du, tris. Po to jis išsakė ką darėme gerai ir ką blogai, taisė klaidas. Naudos davė daug. Naujovės, kitoks požiūris. Mes regbiui-7 mažiau dėmesio skiriame. Tai čia tikrai daug naujovių išgirdome. Vien požiūris į patį žaidimą, treniravimą kitoks. Pasakojo, kaip reikia kalbėti su žaidėjais, kaip organizuoti treniruočių procesą, kad viskas vyktų sklandžiai, kad žaidėjai būtų užimti. “,- pasakojo seminaro dalyvis, „Šiauliai-Baltrex“ treneris Rimantas Zeringis.

Dalyvavusiems mokymuose treneriams buvo įteikti pirmo lygio pažymėjimai, kurie yra pripažinti ir Europos lygiu. Tokio lygio mokymai Lietuvoje rengiami antrą kartą. „Prieš tai panašaus pobūdžio mokymai buvo surengti vasarą. Per šiuos metus turėjome dar porą užsiėmimų, kurie buvo skirti tobulinti žinias ir pasikeisti patirtimi. Bendradarbiavome su Jamesu Percivaliu (žaidėjas (R15) iš Jungtinės Karalystės) ir Warrenu Abrahamu (buvęs regbio-7 žaidėjas, šiuo metu dirba su Harlequins komanda ir tuo pačiu padeda Lietuvos R7 rinktinei)“,- pasakojo S.Banys.

M.Tcha-Tchibara būdamas paaugliu žaidė Prancūzijos jaunimo rinktinėse, vėliau atstovavo garsiems Prancūzijos regbio klubams. 20005, 2006 ir 2007 metais su Prancūzijos regbio-7 rinktine žaidė FIRA rengiamuose čempionatuose. Dalyvavo turnyruose Fidžyje ir Nairobyje. Dalyvavo regbio-7 ture Didžiojoje Britanijoje.

Įspūdinga karjera pasigirti galintis vyras nusprendė savo patirtį perduoti jaunajai kartai. Nuo 1998 metų jis pradėjo dirbti Lormonto regbio mokykloje. Po to regbio paslapčių mokė kelių universitetų žaidėjus. Nuo 2013 metų dirba su Lyono U14, U15, U16 ir U17 rinktinėmis. Taip pat Malickas nuo 2012 metų darbuojasi su Prancūzijos regbio 7 rinktine.

2012 metais jis ėmėsi naujos veiklos – pradėjo mokyti trenerius : kaip vesti treniruotes, kad žaidėjai patirtų mažiau traumų, kaip į treniruočių procesą įnešti naujovių. Malickas padėdavo jauniems treneriams žengti pirmuosius žingsnius jų pasirinktu keliu.

Taigi, įvairiapusiškas, didelį žinių bagažą turintis, žaidėjas, treneris, mokytojas savo patirtį perdavė ir Šiauliuose susirinkusiems Lietuvos treneriams.

Po seminaro lektorius teigiamai įvertino visus seminare dalyvavusius trenerius bei sporto bazės infrastruktūrą. Malickas aplankė stadionus, kuriuose lietuviai žaidžia pagrindines varžybas. Svečias pasakojo, kad lietuvių ir prancūzų lygis yra gana panašus, todėl neveltui Lietuvos rinktinių rezultatai 2014 metais yra tokie puikūs.

News Reporter