LIETUVOS ATVIRAJAME BALTIC PALLETS PAPLŪDIMIO REGBIO ČEMPIONATE “KLAIPĖDOS KOVAS – BALTIC PALLET” LAIMĖJO MAŽAJĮ FINALĄ IR UŽEMĖ GARBINGĄJĄ 3-JĄ VIETĄ

Tradiciškai, jau daugiau kaip 16 metų, Jūros šventės metu Klaipėdos Smiltynės paplūdimyje vyksta regbio varžybos.

Šių varžybų užuomazgoje ant paplūdimio smėlio įrengtoje regbio aikštelėje rungtyniaudavo  tik Lietuvos vyrų komandos. Vėliau turnyras plėtėsi, tapo tarptautinu ir dabar jau išbandyti jėgas susirenka moterų, jaunimo, vyrų ir senjorų ekipos. Prieš 6-erius metus šis turnyras buvo perkvalifikuotas į atvirą Lietuvos paplūdimio čempionatą.
Ne išimtis buvo ir ši Jūros šventė. Savaitgalyje pasibaigusiose varžybose  žaidė 18 komandų iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. Pagrindiniame vyrų turnyre rungtyniavo 8 ekipos, suskirstytos į du pogrupius. Pirmas dvi vietas pogrupiuose užėmusios komandos toliau tęsė kovą dėl medalių. Šiaulių komandoms burtai buvo nepalankūs. Trys Smiltynėje rungtyniavusios Šiaulių miesto ekipos “Vairas-Kalvis”, “Saulės miestas” ir “Sporto kodas” pateko į vieną pogrupį. Pastarųjų penkių metų Lietuvos čempionams “Vairo” regbio klubo  komandai “Vairas-Kalvis “  pradžia nebuvo įspūdinga. Pogrupyje nesunkiai įveikti Vilniaus regbio akademijos ir Šiaulių “Saulės miesto” penketukai, bet atkaklioje kovoje 1:2 nusileista  Šiaulių “Sporto kodo” pavadinimu rungtyniavusiai jungtinei  “BaltRex”-Šiaulių “ ekipai. Vėliau ,  pusfinalio dvikovoje  “Vairas-Kalvis” nesunkiai nugalėjo “Klaipėdos Kovas – Baltic Pallets” ,  o “Sporto kodas” – Panevėžio “Klevą”. Tad kovoje dėl  čempionų titulo dar kartą susigrūmė “Vairas-Kalvis” ir “Sporto kodas”. Šį kartą vairiečiai rungtyniavo atsakingiau bei solidžiau ir įveikę varžovus 6:2 šeštą kartą iš eilės tapo Lietuvos paplūdimio čempionais. Trečioji vieta atiteko uostamiesčio  “Klaipėdos Kovas – Baltic Pallets” regbininkams, įveikusiems panevėžiečius. Rungtynėse dė 5-6 vietų “Saulės miestas” nugalėjo Vilniaus regbio akademiją. 7 ir 8 vietomis  pasidalijo dvi Latvijos ekipos.
Įvertindamas komandos žaidimą “Klaipėdos Kovas – Baltic Pallets” komandos narys/atstovas – Simas Banys, teigė, kad “šiame čempionate uostamiesčio klubas atrodė neblogai, žaidė be didelių techniniu klaidų, buvo drausmingi susikaupę, tačiau kaip žinoma čempionatuose fortuna būna stipresnių pusėja, tad svarbiausios varžybos dėl patekimo į finalines kovas, buvo pralaimėtos tik nusileidžiant prieš fiziškai stipresni klubą, todėl ateityje mūsų komandos pagrindinis uždavinys, išugdyti fiziškai stipresnius žaidėjus”.

Senjorų varžybose Šiauliams atstovavo  vienintelė “Senojo Vairo” komanda. Žaidėjų amžius –ne jaunesni kaip 35 metai. Nors Šiaulių ekipa į Klaipėdą vyko nusiteikusi rungtyniauti vyresnio amžiaus (virš 50 metų) veteranų varžybose, tačiau nesusirinkus pakankamai komandų, jai teko jėgas išmėginti šiek tiek jaunesnių amžiumi varžovų grupėje. Finaliniame etape “Senasis Vairas” 3:2 nugalėjo jungtinę Kauno–Kaliningrado komandą ir 4:2 įveikė Klaipėdos “Kuršius”. Laimęję  abu susitikimus, šiauliečiai iškovojo čempionų vardus. “Senojo Vairo” prezidentas” Vidmantas Taujanskas džiaugėsi eiliniu iškovotu trofėjumi. Jis minėjo, kad šiemet  tai trečiasis paplūdimio turnyras, kur “Senasis Vairas” buvo nenugalimi. Galvodamas apie būsimas dvikovas V.Taujanskas užsiminė, kad “Senajam Vairui” laikas būtų  pasižvalgyti ir po kitų valstybių paplūdimius.

Moterų čempionate “Klaipėdos Kovas – Baltic Pallets” merginos nusileido nepralenkiamoms Marijampolės “Sūduvio “ regbininkėms ir užėmė garbingają II-ją vitą, o jaunimo U-18 varžybose čempionais tapo  Šiaulių “BaltRex-Šiaulių” atsovai, o “Klaipėdos Kovas – Baltic Pallets” jaunieji regbininkai liko III grupėje.

Foto galerija: 1-sis albumas čia

                        2-sis albumas čia

Suaugusiųjų grupė:

1. “Vairas-Kalvis” Šiauliai
2. “Sporto kodas” Šiauliai
3. “Klaipėdos kovas-Baltic Pallets”
4. “Klevas” Panevėžys
5-6 “Vilniaus regbio akademija”
5-6 “Saulės miestas” Šiauliai
7.  “Vikingi” Liepoja
8. “Mitava” Jelgava

U-18 grupė:

Komandos pavadinimas Rezultatai Taškai Vieta
1. “Baltrex” Šiauliai 9:4 10:2 9:2 9 1
3 3 3
2. “Klaipėdos kovas-Baltic Pallets” 4:9 6:3 4:6 5 3
1 3 1
3. “Dorbė” Plungė 2:10 3:6 2:2 4 4
1 1 2
4. “Mitava” Jelgava 2:9 6:4 2:2 6 2
1 3 2

Moterų grupė:

Komandos pavadinimas Rezultatai Taškai Vieta
1. “Klaipėdos kovas-Baltic Pallets” 2:4 4:1 4 2
1 3
2. ŽSM Marijampolė 4:2 4:5 4 1
3 1
3. Vilniaus regbio akademija 1:4 5:4 4 3
1 3

Veteranų grupė:

Komandos pavadinimas Rezultatai Taškai Vieta
1. “Senasis Vairas” Šiauliai 3:2 3:2 6 1
3 3
2. “Laisvė” Kaunas 2:3 2:7 2 3
1 1
3. “Kuršiai” Klaipėda 2:3 7:2 4 3
1 3
News Reporter