“Klaipėdos Kovas – Baltic Pallets” ekipos strategai 2015 metų sezone diriguos Lietuvos moterų rinktinei

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė intensyviai ruošiasi birželio 13-14 dienomis Kaune vyksiančiam Europos čempionato A diviziono turnyrui. Praėjusiais metais Vilniuje vykusiame B diviziono čempionate maloniai nustebinusios ir sidabro medalius iškovojusios lietuvės tikisi įsitvirtinti aukštesniame lygyje.

A grupėje Lietuvos regbininkės treniruojamos “Klaipėdos Kovas – Baltic Pallets” ekipos strategų D.Streckio ir V.Girdvainio, žais su Belgijos, Čekijos ir Suomijos komandomis.

„A grupėje silpnų varžovių nebus. Rudens ir žiemos stovyklose didelis dėmesys buvo skiriamas fizinio pajėgumo ir ištvermės ugdymui, o dabar dirbsime ties kamuolio valdymo technika ir taktikos klausimais. Turėjome teorinę paskaitą, kurioje išdėstyta, kokios taktikos ir disciplinos turime laikytis žaisdami A divizione. Stebėjome varžovių rungtynes, analizavome jų silpnąsias ir stipriąsias puses ir bandėme pritaikyti tai per treniruotes“, – pasakojo Lietuvos rinktinės treneris Donatas Streckis.

Pagal komandų reitingą stipriausios A grupėje yra belgės, toliau rikiuojasi čekės ir suomės. Tik praėjusiais metais į A divizioną patekusioms lietuvėms sutektas žemiausias reitingas.

Lietuvos komandos treneris pripažįsta, kad A divizione laukia gerokai aukštesnio lygio priešininkės nei pernai, todėl būtina turėti tinkamą pasiruošimą.

„Kovo mėnesio pradžioje planuojame mažą turnyrą ir stovyklėlę, o mėnesio pabaigoje vyksime į Čekiją, kur kartu su čekėmis ir lenkėmis turėsime stovyklą. Po jos laukia draugiškas turnyras, kuris leis įvertinti savo fizinį pasirengimą, pamatyti varžovių lygį. Tikimės išanalizuoti savo klaidas. Lietuvos regbio federacija teigiamai žiūri į mūsų pasirengimo procesą ir, esant reikalui, padeda, kuo gali“, – pasakojo D. Streckis.

Belgijos komanda praėjusiais metais žaidė „Grand Prix“ divizione, bet jame užėmė 11-ąją vietą ir iškrito į žemesnę grupę. Čekės A divizione buvo septintos, o suomės – šeštos.

B grupėje žais ŠvedijaMoldovaLenkija ir Vengrija, C grupėje – RumunijaGruzijaŠveicarija ir Norvegija. Dvi stipriausios čempionato komandos pateks į „Grand Prix“ divizioną, o dvi paskutines vietas užėmusios ekipos iškris į B divizioną.

News Reporter