Lietuvos regbio – 15 rinktinę į priekį ves treneris iš PAR

Treneris iš Pietų Afrikos, jaunų žaidėjų karta, naujas Europos Nacijų taurės etapas – visa tai susiję su Lietuvos regbio-15 rinktine. Ji pradeda naują kovų ciklą 2B divizione spalio mėnesio 18 dieną rungtynėmis su Andora.

Tikslas nugalėti

Lietuvos regbio-15 rinktinės laukia naujas etapas Europos varžybose. Nuo šių metų rudens, mūsų rinktinė kovos Europos nacijų taurės 2B divizione. Tai penktas pagal pajėgumą Senojo žemyno regbio-15 divizionas, kuriame Lietuvos varžovėmis bus Andoros, Kipro, Latvijos ir Vengrijos rinktinės. Priminsime, kad pavasarį mūsų rinktinė iškrito iš ketvirtojo 2A diviziono pralaimėdama kroatams lemiamą kovą.

„Mūsų žvilgsniai nukreipti į ateitį. Sau keliame tik vienintelį tikslą – laimėtį šį divizioną ir kilti aukštyn. Kad kalbos nebūtų tik kalbomis, ženkliai investuojame į regbio-15 rinktinę. Itin svarbu pažymėti, jog trenerių bei vadovų komandą papildė itin stiprūs žmonės, vis daugiau turime profesionalių žaidėjų“, – teigė Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius.

Šiuo metu Lietuvos regbio-15 rinktinė pasaulio reitinge užima 50-ą vietą tarp 103 reitinguotų pasaulio rinktinių ir tarp komandinių mūsų šalies rinktinių pagal šį rodiklį yra viena geriausių. Spalio 18 d. ji kovos su Andoros rinktine išvykoje, o spalio 25 d., 14:00 val. ji susigrums su vengrais Šiauliuose.

Rinktinės vadovas Vidmanto Taujanskas įsitikinęs, kad visi priešininkai 2B grupėje yra įveikiami ir vyrai į aikštę eis tik pergalių trokšdami. „Atmosfera rinktinėje gera. Mūsų regbininkai sunkiai dirbo besirengdami artėjančioms kovoms. Žinoma, yra dalykų kuriuos dar reikės tobulinti, tačiau mes mažais žingsneliais žengiame į priekį“, – tvirtino V. Taujanskas.

Aukšto lygio treneris

Bendradarbiavimo su Pietų Afrikos Respublikos (PAR) regbio federacija bei trenerio Lino Naujalio dėka, Lietuvos regbio-15 rinktinę papildė itin aukšto lygio treneris iš PAR Ntando Manyosha.

Jis buvo profesionalus regbininkas, atstovavo Port Elizabet „Kings“ ekipai, žaidžiančiai aukščiausioje PAR regbio lygoje, vėliau treniravo elitinio „Sharks“ regbio klubo jaunimo rinktines bei „Jaguars“ regbininkus, dirbo PAR regbio federacijoje plėtros vadovu viename iš PAR regionų. Jis kilęs iš tikros regbininkų šeimos, kaip ir pats N. Manyosha, jo broliai žaidžia regbį, o tėtis atstovavo netgi PAR „Black“ rinktinę.

„Tokio lygio trenerio atvykimas į Lietuvą, neabejotinai teigiamai paveiks mūsų šalies regbį. Mes turime mokytis iš geriausiųjų regbio mokyklų pasaulyje, o PAR būtent tokia ir yra. Džiugu, kad trenerio L. Naujalio dėka tai tapo įmanoma“, – džiaugiasi R. Davidovičius.

N. Mayosha: visi galvojo, kad vykstu į Rusiją

Treneris iš PAR iškart prisipažino, kad jam į prasta, kad į jį kreipiamasi ne vardu, o pravarde – Biza. Strategas pasakojo, kad kai savo artimiesiems ir draugams pasakė, jog vyks dirbti į Lietuvą, nei vienas negalėjo suprasti kur tokia šalis yra. „Mano draugai negalėjo ištarti Lietuvos vardo ir galvojo, kad tai yra Rusijos dalis“, – sakė N. Manyosha.

Jei per artimiausius tris mėnesius N. Mayoshos darbas bus teigiamai įvertintas, specialistas turėtų Lietuvoje pasilikti 4-5 metams. „Lietuvos sporto lygis yra labai aukštas, ypač krepšinyje ir futbole. Lietuvių genetika yra labai tinkama regbiui. Reikia tik pridėti daugiau žaidybinių niuansų. Manau, kad galima iš lietuvių sudaryta gerą komandą“, – teigė Biza.

Treneris pabrėžė, kad yra nusiteikęs ilgalaikiam darbui ir jo negąsdina nei lietuviški orai, nei sudėtinga lietuvių kalbos gramatika. R. Davidovičiaus teigimu, N. Manyosha turėtų dirbti ne tik su nacionaline rinktine, bet ir važinėti po įvairius Lietuvos miestus, padėti įvairaus amžiaus grupių komandoms.

Sauliaus Čirbos nuotr.

News Reporter