“Baltic Pallet – Klaipėdos Kovas” Europos moterų regbio – 7 čempionate.

Europos moterų regbio – 7 čempionatas, B divizione kausis ir Lietuvos moterų regbio rinktinė, kuria į pergales ves RK”Baltic Palet – Klaipėdos Kovas” moterų komandos treneris Donatas Streckis. Džiugu pastebėti, kad į rinktine po varginačios atrankos pateko ir keturios klaipėdietės – Algirda Statkute, Gintare Jankute, Jolanta Miezutiene, Olesia Aleksėjeva.

Šių metų birželio 28 dieną Vilniuje „Vingio parko“ regbio stadione vyks didžiulė regbio šventė. Čia 12 Europos šalių rinktinės varžysis Europos regbio – 7 čempionato B diviziono turnyre.

Visą dieną nuo ryto iki vakaro Latvijos, Lietuvos, Izraelio, Austrijos, Liuksemburgo, Slovakijos, Vengrijos, Andoros, Turkijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Maltos, Serbijos komandos kovos dėl dviejų kelialapių į A divizioną.

Lietuvos rinktinė šiais metais daug dirbo stovyklose ir žaidė tarptautiniuose turnyruose, todėl žaidėjos laukia audringo žiūrovų palaikymo. B grupėje Lietuva žais su Andoros ir Vengrijos komandomis. Pogrupiuose pirmąsias vietas užėmusios rinktinės kovos dėl 1-4 vietų, kitos ekipos žais atitinkamai dėl 5-8 ir dėl 9-12 vietų.

Regbis – 7 – regbio atmaina. Tokio pat dydžio aikštėje žaidžia dvi komandos po septynis žaidėjus. Nuo 2016 m. regbis – 7 yra įtrauktas į olimpinių žaidynių programą. Regbis-7 daug greitesnis, atviresnis ir taktiškai paprastesnis žaidimas nei didysis regbis, todėl žiūrovams jis lengviau suprantamas.

Regbis – 7 žaidžiamas laikantis tokių pat taisyklių kaip ir didžiajame regbyje, tačiau yra ir keli pakeitimai:
• Rungtynės trunka du kėlinius po 7 minutes, o turnyro finalai – du kėlinius po 10 minučių.
• Aikštėje žaidžia po septynis kiekvienos komandos žaidėjus.
• Skiriamosiose grumtynėse dalyvauja tik po tris žaidėjus.
• Realizacijos atliekamos smūgiuojant į nuo žemės atšokusį kamuolį. Smūgiai nuo žemės nėra atliekami.
• Žeminimą praleidusi komanda realizacijos metu turi būti prie savo 10-ies metrų linijos.
• Taškus pelniusi komanda pratęsia žaidimą pradiniu smūgiu.

Svarbu: renginys vyks visą dieną (birželio 28 d.) nuo 09:00 iki 20:00 val.
DĖMESIO !!! DĖMESIO !!! DĖMESIO !!! DĖMESIO !!!
ĮĖJIMAS NEMOKAMAS.

Organizatoriai:
Vilniaus regbio akademija
Lietuvos regbio federacija

News Reporter