“Klaipėdos kovas – Baltic pallets” šeimų šventėje

Šį savaitgalį uostamiestyje įvyko trečiasis šeimų pasimatymas. Kuriame dalyvavo ir “Klaipėdos kovas – Baltic pallets” regbio klubas.Tai tėvams ir jų vaikams skirta diena prasidėjusi nuotaikinga važiuosena. Iškart po jos netikėtu kampu atsiskleidė stiprioji lytis – vyrai savo kūdikiams dainavo lopšines.

Rengia dukart metuose

Pirmasis rudens savaitgalis klaipėdiečių šeimoms buvo dosnus užsiėmimų. Dar 2013 m. gegužę startavęs renginys “Šeimų diena” plečiasi ir šiemet nestokos staigmenų. Organizatorių žodžiais, susirinkusieji kartu žaidė, mokėsi, kurė .

Šventės iniciatorius, studijos “Grock” vadovas Linas Švirinas pasakojo apie pirmuosius bandymus suorganizuoti šeimų šventę. Tuomet jis pats nesitikėjo, kad du kartus per metus suburiantis renginys sulauks tiek daug dalyvių bei talkininkų.

“Pavasarį vykusi šventė pasižymėjo naujais akcentais. Senamiestyje organizavome meilės laiškų rašymo dirbtuvėles, kuriose dalyvavo ir vyresnio amžiaus žmonės. Romantizuotas pasibuvimas šiltoje aplinkoje pasisekė. Po jo Klaipėdos Marijos Taikos karalienės parapijoje vyko įžadų atnaujinimo ceremonija, kurioje dalyvavo net 42 poros, tarp jų – ir mano šeima. Šis smagus netikėtumas viršijo ir bažnyčios atstovų lūkesčius. Taip pat pradėjome diskusiją apie šeimos verslą. Juk savo mieste turime nemažai sėkmingų pavyzdžių, todėl pasikvietėme juos pasidalyti patirtimi”, – prisiminė L.Švirinas.

Uždainavo tėčiai

“Šeimų diena” šeštadienį 10.30 val. startavo važiuosena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į jaunoms šeimoms jautrius klausimus.

“Ratuoti” klaipėdiečiai buvo laukiami kartu su savo kūdikiais Šiaurės rage. Čia vyko smagus pasiruošimas – dalyviai atliko neilgą mankštą. Po pusvalandžio apšilimo šeimos pajudėjo Danės skvero link , kur ir atidarys šiųmetį renginį.

“Skatiname bendrystę ir norą pabūti su savo artimiausiais žmonėmis nekasdienėje, tačiau jaukioje aplinkoje. Dažnai, kupini darbų ir buities rūpesčių, vis atidedame tokią progą. Viliamės, kad iniciatyva paskatins kuo daugiau jaunų šeimų nepamiršti buvimo kartu svarbos ir atkreips dėmesį tų, kurie gali pagerinti šeimų būtį”, – sakė studijos “Grock” vadovas.

Po važiuosenos atkeliavusius į Danės skverą tėvus pasitiko staigmenos. Šeimyninis “tūselis” prasidėjo lopšinėmis. Jas šįkart atliko tėčiai.

Klaipėdiečių iniciatyva džiaugėsi ir miesto meras Vytautas Grubliauskas. Jis užsiminė apie renginio tęstinumo būtinybę.

“Šventė tampa gražia tradicija. Pagirtina, kad šiemet dėmesys skiriamas ir tėvams, auginantiems neįgalius vaikus, jų patogumui, judumo problematikai spręsti. Nors Klaipėda gana tolerantiška ir draugiška šeimoms, tačiau tobulėti yra kur. Ypač, kalbant apie infrastruktūrą, kelius, šaligatvius. Tikiuosi, organizatoriai entuziazmo nepritrūks ir kitais metais”, – gerų žodžių negailėjo meras.

 

grubliauskas klaipedaFOTO: ČIA

News Reporter